Aby usunąć taśmę samoprzylepną bez pozostawiania resztek, należy odrywać ją od powierzchni pod kątem, zaczynając od jednego z rogów. Jeżeli taśma będzie usuwana w temperaturze poniżej +5°C, materiały nośne taśmy (np. folie) będą łamliwe. Taśma będzie wtedy „trzeszczeć” przy odrywaniu, będzie podatna na zerwanie i mogą po niej pozostać resztki kleju.
Sześć porad, jak usunąć taśmę samoprzylepną:
Jak można usunąć taśmę samoprzylepną po długim czasie lub z trudnych powierzchni?
Niejednokrotnie usuwanie taśmy samoprzylepnej jest wielką sztuką. W szczególności usuwanie z niektórych rodzajów podłoża, takich jak śliskie powierzchnie mebli z laminatu, niektórych tworzyw sztucznych, takich jak PCV i szyb zewnętrznych może być bardzo trudne. Szczególnie, jeżeli taśma była przyklejona przez długi czas, a zwłaszcza, jeżeli była narażona na intensywne działanie promieni słonecznych.
1. Podważ jeden róg taśmy paznokciem. W trudnych przypadkach użyj scyzoryka, brzytwy, pęsety, plastykowej skrobaczki bądź szpachelki, uważając aby nie uszkodzić podłoża, z którego chcemy taśmę usunąć. Delikatne podgrzanie taśmy suszarką, ułatwia usunięcie taśmy.
2. Najpierw odciągnij róg taśmy ukośnie, aż oderwie się na całej szerokości.
3. Następnie powoli i równo odciągnij taśmę do końca.
Czy są środki chemiczne do usuwania taśm lub pozostałego na powierzchni kleju?
Tak. W naszej ofercie znajdziesz środek niemalże idealny zmywacz tesa 60042. Preparat do usuwania pozostałości kleju z elementów plastikowych, szkła i powierzchni metalowych. Niezawodnie usuwa ślady po etykietach oraz większości taśm samoprzylepnych.
UWAGA! Przed zastosowaniem należy sprawdzić czy produkt np. nie odbarwia czyszczonej powierzchni.