Jak przykleić samoprzylepną taśmę antypoślizgową

1. Taśmy samoprzylepne antypoślizgowe należy naklejać naklejać zawsze na czystą i suchą nawierzchnię. UWAGA! Do czyszczenia powierzchni nie można używać: spirytusu skażonego metanolem, benzyny, innych „lekkich” płynów (łatwo parujących), itp. gdyż przy odparowaniu mogą one pozostawić na czyszczonej powierzchni bardzo cienką pozostałość (film), który może osłabić klej.
2. Jeżeli powierzchnia była czyszczona takim środkiem – należy ją na koniec zmyć ciepłą wodą i wysuszyć.
3. Temperatura klejonej powierzchni musi być wyższa niż +10°C
4. NAKŁADANIE: odwinąć z rolki pożądany kawałek taśmy i uciąć na odpowiednią długość. Z początku taśmy usunąć papier przekładkowy, przyłożyć warstwą klejową do powierzchni, bardzo mocno docisnąć. Stopniowo usuwać dalej papier przekładkowy (zabezpieczający)  i naklejać mocno dociskając. W czasie naklejania dobrze rozciągnąć taśmę – ale nie naprężać jej zbyt mocno.
5. Po naklejeniu powtórnie mocno i starannie docisnąć taśmę na całej powierzchni (zwłaszcza brzegi, aby zapobiec w przyszłości „zahaczaniu” obrzeży).
6. Po prawidłowo naklejonej taśmie można od razu chodzić. Jednakże pełną wytrzymałość klej uzyskuje po 48 godzinach.
7. UWAGA! Przy naklejaniu taśmy na schodach, taśmę należy naklejać w odległości ok. 1 cm od rantu stopnicy (rantu schodka). Zapobiegnie to „podhaczaniu” taśmy przy wchodzeniu.

OFICJALNY DYSTRYBUTOR: PK FHU Beata Kowalczyk
Tel: +48 22 675 57 73 email: biuro@pk-tasmy.pl www.tasmy24.pl

 

 

Wszelkie udostępniane przez nas dane techniczne taśm - opierają się na oryginalnych kartach produktu oraz przeprowadzonych testach i doświadczeniach producentów. Nie zwalniają jednak użytkownika od przeprowadzania prób i testów, właściwych dla konkretnego zastosowania. Informacje dotyczące przygotowania i zastosowania są wyłącznie wskazówkami i sugestiami dla użytkownika i nie mogą być traktowane jako wiążące. Uprzejmie informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za powstałe szkody i straty, także w stosunku do osób trzecich.